خشکبار درسینا
خانه / درسینا / انواع زرشک مرغوب در ایران

انواع زرشک مرغوب در ایران

زرشک دانه ای ترش مزه و کوچک است که در ایران کشت شده و انواع آن از حیث مرغوب بودن با هم در رقابت بوده و هر کدام از آنها طرفداران خاص خود را دارد.
زرشک را می توان گیاهی بر شمرد که فقط در ایران کشت می شود و مهد پرورش و رویش نوع مرغوب آن استان خراسان جنوبی بوده و این دانه ترش مزه از شهرستان های مختلف این استان به سایر نقاط ایران و جهان صادر می شود.
زرشک دانه ترش مزه و ریزی است که هم برای مصارف غذایی از آن استفاده می شود و هم در طب سنتی به عنوان یک دانه دارویی بسیار مفید از آن یاد می شود.
دانه زرشک با رنگ قرمز و سرخی که دارد یک رنگ دهنده و طعم دهنده بی نظیر و مرغوب برای صنایع غذایی بر شمرده شده و بسیار در ایران پر فروش می باشد.
انواع زرشک در ایران
زرشک انواع مختلفی دارد که انواع متنوع و مرغوب آن همه در ایران قابل کاشت و بهره برداری می باشد.
از انواع زرشک مرغوب ایرانی می توان به دو نوع زرشک دانه اناری و پفکی اشاره نمود که بسیار در ایران و سایر نقاط جهان شناخته شده و معروف می باشند.
از انواع زرشک در ایران دو نوع زیر تالاری و آبگیری هم هستند که نسبت به گونه های دانه اناری و پفکی از حیث مرغوب بودن در درجه پایین تری قرار می گیرند.
زرشک پفکی به عنوان مرغوب ترین نوع زرشک در ایران شناخته شده و مقادیر بسیاری از آن به کشور های دیگر صادر می گردد.
اگر برای تزیین غذا های خود می خواهید از زرشک استفاده نمایید گونه دانه اناری از سایر همتایان خود مناسب تر و مرغوب تر برای این کار می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09158691003
پست الکترونیکی: dorsina.co121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش اینترنتی آلبالو خشک و آلبالو منجمد مشهد

فروش اینترنتی آلبالو خشک و آلبالو منجمد مشهد توسط سایت درسینا با بهترین کیفیت و …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید.