خشکبار درسینا
خانه / توت / توت خشک / تولید انواع توت خشک سفید ایران

تولید انواع توت خشک سفید ایران

توت سفید در ایران انواع گوناگونی دارد که باغدارن برای خشک کردن این محصول و تولید آن با درجه کیفیتی بالا از روشی خاص استفاده می کنند.
توت سفید در ایران دارای چندین گونه می باشد که هر یک از نظر شکل ظاهر، طعم و میزان آبدار بودن با هم تفاوت دارند. برخی از آنها بسیار شیرین هستند و برخی دیگر دارای نقطه های سیاه رنگ و بسیار ریزی می باشند که در اصطلاح محلی به این نوع میوه، توت خاردار می گویند.
توت میوه بسیار ظریفی است و تشخیص انواع آن کار باغداران و افراد با تجربه در این زمینه خواهد بود. انواع توت خشک سفید ایران با روشی خاص تولید می شود که در این نوشتار اشاره کوتاهی به آنها خواهیم داشت.
تولید توت خشک
باغدارن زحمت زیادی می کشند تا توت را خشک کنند. توت ابتدا باید بر روی درخت یا پای درخت نیمه خشک شود و بعد جمع آوری شده و بر روی پارچه های تمیزی و ترجیحا سفید پهن گردد تا زیر نور مستقیم خورشید خشک شود.
بعد از این که توت کاملا خشک شد نوبت به مرحله سرتینگ می رسد. در این مرحله زنان و مردان زحمت کش زیادی دور هم جمع می شوند و توت را درجه بندی می کنند و به اصطلاح محلی دست می زندد تا بتوانند محصول خود را با قیمت های مختلفی در اختیار مشتریان قرار دهند.
درست است که توت در ایران چندین نوع دارد اما طریقه تولید و خشک کردن انها تقریبا مانند هم می باشد و افراد بی تجربه موفق به انجام چنین کاری که به ظاهر ساده می باشد نخواهند شد و توت به دست آمده توسط انها سیاه و قه دای بسیار تیره خواهد شد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09158691003
پست الکترونیکی: dorsina.co121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت توت خشک درجه یک

توت خشک درجه یک از کجا خرید نماییم؟

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که توت خشک درجه 1 را از …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید.